ZEHAN TARIM SOĞUK HAVA DEPOSU

Soğuk Hava Deposu Nedir ?

Soğuk hava deposu, öncelikle kısa ömürlü ve normal koşullar altında bozulma olasılığı yüksek gıda maddelerini depolayan bir tesistir. Bunlara meyve, sebze, balık, et vb. Dahildir. Bu gıda maddeleri, tek tek ürünler için gerektiği gibi optimum sıcaklık (öncelikle düşük) ve nemli ortamda depolanır. Hemen hemen tüm soğuk hava depoları, bu özelliklerin depolananlara göre önceden yapılandırılacağı şekilde tasarlanmıştır. Bazı soğuk odalar, bu özelliklerin ayarlanabileceği şekilde yapılmıştır. Zehan Tarım son teknoloji ayarlanabilir ve yüksek kapasiteli soğuk hava deposu hizmeti sayesinde yüksek koruma ve gıdalar için daha uzun bir ömür ve tazelik sunmaktadır.

Çoklu varyasyonlar

Çoğu soğuk hava deposu sıcaklık ayarlı modlara sahiptir ve hava geçirmezdir. Bu, içerideki malzemeyi ortamda meydana gelebilecek aşırı sıcaklık değişimlerinden korur. Ayrıca, nem içeriği, çevreyi gerektiği gibi kurutmak için bir nem giderici kullanılarak da düzenlenebilir. Bir soğuk hava deposu, bunlardan herhangi birine soğuk bir odadan yüksek dondurucuya dönüştürülebilir.

Tüm özellikler özelleştirilebilir

Her soğuk oda belirli bir boyut ve özellik spesifikasyonuna göre inşa edilebilir. Soğuk bir odanın şekli bile özelleştirilebilir. Neyin depolanacağına bağlı olarak, doğru soğutma sistemi seçilebilir. Çoğu zaman, tüm mallar için donma sıcaklığı gerekli değildir. Böyle bir durumda, soğuk bir oda mallarınızı soğuk ve kuru tutabilir. Mobil soğuk odalar da artık mevcuttur.

Ekstra depolama görevi görür

Genel olarak eşyaların depolanması için alan mevcut olmadığında, soğuk odaların kendileri kullanılabilir. Hemen hemen tüm gıda maddelerini güvende tutarlar ve sıcaklıkları nemle birlikte düzenlenebilir. Muson geldiğinde özellikle nemden uzak tutulması gereken eşyalar burada saklanabilir. Bu şekilde, fazladan siparişler olduğunda, alan eksikliği telafi edilebilir.

Bir elektrik kesintisi sırasında yedekleme için kullanılabilir

Elektrik kesintileri durumunda, soğutucularda ve buzdolaplarında depolanan eşyalar soğuk hava deposuna taşınabilir. Bu, bu öğelerin bozulmasını önleyecektir. Soğuk oda optimum sıcaklık gereksinimlerini karşılayacaktır. Hava geçirmez doğa, serin ortamın daha uzun süre korunmasına yardımcı olur. Bu, gıda maddelerinin güvenli bir şekilde tutulmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca, böyle bir durum ortaya çıkarsa boş tutulacak tel raflar eklenebilir.

Atıkların azaltılması para tasarrufu sağlar

Soğuk odalar gıda maddelerini uzun süre koruduğundan, israfı azaltmaya yardımcı olurlar. Bu şekilde, kullanılmayan mallar bozulmak ve atılmak yerine, daha uzun süre saklanabilirler. Birçok restoran dondurulmuş halde hazırlandıktan sonra yiyecekleri muhafaza eder, böyle bir tesis soğuk odalar aracılığıyla sağlanır. Bunlar bir arz sıkışıklığı olduğunda kullanılır. Bu avantaj aynı zamanda şirketin şımarık olanların yerine fazladan ürün satın almak için harcadığı paradan tasarruf etmesine yardımcı olur.